Vítejte na stránkách HASIČI DUBENEC.
Používáme cookies
Chceme, abyste sledovali vy nás, ne my vás. Pro správnou funkčnost webu nějaké cookies potřebujeme. Své nastavení cookies můžete změnit pomocí nastavení cookie.
Nastavení zobrazení

Činnost SDH Dubenec v létě a na podzim

  • OI Admin
  • 1473

Sbor dobrovolných hasičů nelenil ani v druhé polovině roku. Celé léto si místní dorost (ale i dospělí) mohl užívat zábavu a ochlazení v podobě vodní skluzavky, která se stala, po období tropických veder, vítanou atrakcí. Její oficiální otevření proběhlo 24. července a byla v provozu až do 29. srpna.

Další zpestření prázdnin představovala akce „Soptíci v hasičárně“, při které si 8. srpna třináct dětí, pod dohledem rodičů, na jeden podvečer a noc vyzkoušelo, jaké to je být hasičem. Zkušení hasiči jim ukázaly jejich techniku, děti si zkusily dýchací přístroje, opekly si buřty a po řádné hygieně se s pohádkou uložily ke spaní. Spánek jim ale okolo 22. hodiny přerušila siréna, ohlašující fingovaný požár na pastvinách, který společnými silami děti uhasily. Ráno na statečné Soptíky čekala snídaně. Celá akce končila kolem 9. hodiny a byla dětmi i rodiči velmi kladně ohodnocena.

O práci místních hasičů projevila zájem i farní charita ze Dvora Králové nad Labem. Dětem z této charity byla 19. srpna ukázána dubenecká hasičárna, proběhlo představení zdejších hasičů, byly pořádány soutěže a došlo i na ukázku techniky.

Největší a na přípravu nejnáročnější akci tohoto roku představovala bezesporu NOČNÍ SOUTĚŽ. Ta proběhla 29. srpna a předcházel ji ještě program v podobě vodní skluzavky a „Rozloučení s létem“ pro děti. Několik dobrovolníků si pod záštitou obce připravilo nejrůznější zábavné hry o ceny.
Samotná noční soutěž začínala ve 20 hodin prezentací družstev. Letošní účast byla nečekaně velká. Dorazilo 18 týmů mužů a 8 žen. Dubenecké barvy úspěšně hájilo mužstvo žen, které obsadilo první místo. Muži skončili 5. Zábavu zajišťovala od 20:00 až do 6 hodin ráno živá hudba v podobě dua Arnika. Po celou noc bylo připraveno bohaté občerstvení (maso na lorně, uzená krkovice a bůček, klobásy, gulášová polévka), alkoholické a nealkoholické nápoje Zvláštností letošní soutěže byla barevně nasvícená trať a stanové městečko, které uvítaly hlavně týmy z větších vzdáleností. Celková návštěvnost je odhadována na cca 500 lidí a soutěž se pro velký ohlas protáhla až do ranních hodin.

  1. září se dubenecká základní škola dopoledne zaplnila kouřem. Sirénou svolaní hasiči z Dubence, Dvora Králové a Velichovek dorazili za pár minut a dohlíželi na evakuaci dětí společně s pedagogy. Celá akce byla dopředu naplánovaným námětovým cvičením, o kterém věděl pouze ředitel školy. Jejím cílem bylo prověřit duchapřítomnost učitelů, chování jejich i dětí v krizové situaci a postup práce, spolupráce hasičů při zásahu. První stupeň si poté mohl vyzkoušet hasičskou techniku a prohlédnout zásahové vozy.

Jakési pokračování této akce pak představovala návštěva základní školy velitelem zdejších dobrovolných hasičů, jejímž cílem byl nábor dětí, do nově připravovaného hasičského kroužku. Jeho vedení se ujala Irena Rejlová ml, Luboš Lesák a Romana Lesáková. Kroužek probíhá každý čtvrtek od 17. hodin a noví členové jsou stále vítáni.

Hasiči spolupracovali s obcí i na pořádání tradičního „Dne mužů“. Ten se konal 26. září v areálu hasičské zbrojnice.

A nakonec výčet zásahů výjezdové jednotky:

– středa 22.7.2015, čas 21:32 – JSDH Dubenec vyjela na ohlášený požár lesního porostu. Místo zásahu: Les u obce Dubenec (vápenka).

– neděle 2.8.2015, čas 11:00 –  Požár porost 10×10 m, Lanžov.

– pondělí 3.8.2015, čas 12:18 –  Požár lesa 10x5m , Hřibojedy, Farma Hvězda.

– středa 12.8.2015, čas 14:38: – Ohlášen spadlý strom v obci Libotov. Provedeno odstranění a následná likvidace stromu.

– středa 12.8.2015, čas 18:46 – Ohlášen nebezpečně nakloněný strom do vozovky, ve směru z Dubence na Libotov.

– 18.9.2015, čas 18:25 –  Požár uskladněného uhlí ve sklepě rodinného domu v Hřibojedech.

Plán na zimu: poděkování pro hasiče, kteří se pravidelně zapojují do práce kolem hasičské zbrojnice, oprava vnitřních prostor zbrojnice, příprava výroční valné hromady a plesu.


Ondřej Tomášek

Velitel SDH Dubenec