Vítejte na stránkách obce Obec Dubenec, chcete si nastavit zobrazení?

Nalezeno: 48 výsledků

Hasiči EDU

Hasičák

Materiály pro kroužek hasičů

Pro více informaci pokračujte zde

HASIČÁK

Obecně o požárech

Hoření, oheň, požár. Jaké jsou rozdíly a co tyto slova znamenají

Historie

Sbor založen v roce 1912. Hlavním impulzem pro jeho založení byl požár u Endtů č. p. 193 (nyní u Burešů). Celé hospodářství lehlo popelem, uhynula i hospodářská zvířata a obyvatelé domu se zachránili jen s tím, co měli na sobě. Na základě této události se v hostinci u pana Bouze (známější název „U Boženky“) konala ustavující schůze, které se zúčastnilo 24 občanů a kde byli zvoleni tito členové vedení sboru.

Sbor dobrovolných hasičů Dubenec

Sídlo

IČO

Bankovní spojení

IBAN

Dubenec 153

Rozdíl mezi ohněm a požárem

Oheň je nenahraditelný zdroj energie, tepla, světla. Ale pozor! Jestliže nad ohněm ztratíme kontrolu, může se změnit v ničivý požár.

Výstraha před jevem vysokou pravděpodobností výskytu: Silné bouřky

Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek, ve kterých se může lokálně vyskytnout přívalový déšť s úhrny kolem 30 mm, nárazy větru kolem 70 km/h a kroupy.

Doporučení ke zmírnění následků jevu: Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně

Výstrana vysokou pravděpodobností výskytu: Velmi silné bouřky

Doporučení ke zmírnění následků jevu: Lokálně se očekává přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem apod. Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Nebezpečí představují také kroupy a blesky. Lze očekávat škody na majetku, výpadky v energetice, problémy v dopravě apod. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty, případně i kroupami. Nutno zabezpečit okna, dveře, skleníky, volně položené předměty apod. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně

Pád letadla 17.11.1990

To odpoledne letěl přes naše území dopravní letoun Tupolev 154M Ruského Aeroflotu s šesti člennou posádkou a plný cigaret Winston, které přepravoval z Basileje do Moskvy.

Jak to viděl zástupce velitele letadla Leonid Dmitrievich Haiko

Takhle to tedy bylo….

Přiletěl jsem z Káhiry a místo očekávaného odpočinku jsem musel letět s mladým velitelem na letiště v Basileji. Večer mi volal palubní inženýr Vladimir Ilyin a řekl, že mě vyzvedne na cestě do Šeremetěva. Ráno, ve stanovenou hodinu, byla jeho Volha u mého domu. Jsme v autě, ale on nemůže nastartovat motor.

“Nebojte se, veliteli, podívám se, co se stalo,” zvedl kapotu auta a povídá: “Vypadl kabel od baterie, už to bude v pořádku.”

Všeobecné informace k letu

Havárie letadla Tu-154 poblíž Dubence (známá také jako “cigaretový let” ), je letecká nehoda, k níž došlo v sobotu 17. listopadu 1990 . Dopravní letadlo Tu-154M letecké společnosti Aeroflot provedlo nákladní let na trase Basilej – Moskva (přepravující náklad cigaret ). Hodinu po startu ale vypukl na palubě požár. Posádka letadla byla donucena k nouzovému přistání na poli u obce Dubenec, okres Trutnov. V důsledku nehody se letadlo zhroutilo a shořelo, ale nikdo ze 6 členů posádky nezemřel.

Založení českého sboru dobrovolných hasičů v Dubenci

Od roku 1912 – 1964

Dovolte mi, abych Vás v krátkosti seznámil s historií založení českého sboru dobrovolných hasičů v Dubenci. Kdo z Vás se zajímá o hasičskou historii, tak budete určitě vědět, že první český hasičský sbor, byl založen ve Velvarech roku 1864. Od té doby uplynulo dlouhých 48 let do roku 1912, kdy došlo k založení českého sboru v obci Dubenec.

Hasičák 2015

Plán činnosti

Účast na soutěžích
Pravidelné schůzky (Čtvrtek od 17.00 hod u hasičské zbrojnice)
Plnění odznaků odborností
Rozšiřování vědomostí dětí, výlety, besedy
Disciplína a kázeň

Činnost SDH Dubenec v létě a na podzim

Další zpestření prázdnin představovala akce „Soptíci v hasičárně“, při které si 8. srpna třináct dětí, pod dohledem rodičů, na jeden podvečer a noc vyzkoušelo, jaké to je být hasičem. Zkušení hasiči jim ukázaly jejich techniku, děti si zkusily dýchací přístroje, opekly si buřty a po řádné hygieně se s pohádkou uložily ke spaní. Spánek jim ale okolo 22. hodiny přerušila siréna, ohlašující fingovaný požár na pastvinách, který společnými silami děti uhasily. Ráno na statečné Soptíky čekala snídaně. Celá akce končila kolem 9. hodiny a byla dětmi i rodiči velmi kladně ohodnocena.

Hasičské slavnosti Dubenec

Dovolujeme si vás pozvat na historicky první hasičské slavnosti spojené s výstavou požární techniky a doprovodným programem. Začínáme ve 14 hodin u hasičské zbrojnice v Dubenci. Na odpoledne a večer je připraven pestrý program. Hrát nám bude například dechová kapela Podzvičinka, Green Day REVIVAL a rocková legenda Markýz John. V průběhu celé akce je zajištěno občerstvení. Příspěvek na rozvoj hasičů je 80 Kč.

Dubenecká noční soutěž

Soutěž je pořádána dle:
Směrnic hasičských sportovních soutěží dodatku č.1 schváleno VV SH ČMS dne 13.6.2013.

Noční soutěž

Program:

14:00 Skluzavka (za příznivého počasí)

16:00 Rozloučení s létem pro děti. (hry a soutěže)

Hasičské slavnosti Dubenec

Dubenecký pohár

Opět po roce je čas na Dubenecký pohár. Letošní ročník je už 47. Je připraven program na celý den i noc. Jistotou je spousta jídla pití a zábavy až do rána.

O putovní pohár SDH Dubenec

Program: 8:00 – 8:45 – příjezd a prezence družstev mladí hasiči