Vítejte na stránkách obce Obec Dubenec, chcete si nastavit zobrazení?

Pád letadla 17.11.1990

To odpoledne letěl přes naše území dopravní letoun Tupolev 154M Ruského Aeroflotu s šesti člennou posádkou a plný cigaret Winston, které přepravoval z Basileje do Moskvy.

Asi po hodině letu se kabinou začal šířit kouř, proto se posádka rozhodla přistát na nejbližším možném letišti, kterým v tu dobu bylo letiště Praha Ruzyně. Nutno podotknout, že v tu dobu byl očekáván přílet Amerického prezidenta George H. W. Bushe.

Kvůli silnému zakouření však nebylo možné, dosáhnout na letiště Praha. Kapitán letadla přikazuje zahájit nouzové přistání. V tu dobu se už nacházejí nad obcemi Litič a Dubenec.

Údajnou příčinou nehody byl zapnutý vařič v palubní kuchyňce. Jako zázrakem se nikomu z šesti členné posádky až na malé pohmožděniny nic nestalo.

aktualizováno: 3. 3. 2021 20:01, OI Admin